Зачепінг — небезпечна гра, яка може забрати життя

Зачепінг — небезпечна гра, яка може забрати життя. Не варто ризикувати заради лайків!

Під таким гаслом пройшла година спілкування з учнями 9-А класу, яку провела Валерія Мовчан, інспектор сектору «Служби освітньої безпеки.

Якщо казати коротко, зачепінг (зацепінг, трейнсерфінг) – це проїзд у таких місцях, які до цього не пристосовані.

Зачепери (так називають себе прихильники екстремального катання) їздять не всередині вагона, а із зовнішнього його боку, на автозчепах вагонів, на поручнях і підніжках, на гальмівних майданчиках, міжвагонних буферах, на дахах потягів, у відкритих кузовах вантажних вагонів тощо.

Самі зачепери ставляться до цього заняття як до розваги чи способу безкоштовної поїздки.

Попри постійні застереження, підлітки продовжують залазити на дахи вагонів, чіплятися за потяги та знімати екстремальні відео для соцмереж. Такі розваги дедалі частіше призводять до важких травмувань і смертельних випадків.

Лише за минулий рік в Україні внаслідок порушення правил поведінки на залізниці, зокрема через зачепінг, травмувалося 28 дітей, а 9 — загинуло.

Під час розмови розглянули основні ризики зачепінгу, юридичну відповідальність дітей та батьків, знаходили шляхи уникнення небезпечних розваг, визначили безпечну альтернативу для отримання адреналіну. Учасники зустрічі дійшли висновку: життя – найбільша цінність, не варто необдумано ризикувати заради розваг.

Поділитися:
Налаштування доступності
Налаштування контрасту
Розмір шрифту
Міжбуквенний інтервал
Міжстрочний інтервал
Зображення
Шрифт
Скинути налаштування