Враження від незабутньої поїздки

Тісна співпраця об’єднує міжнародну благодійну організацію RememberUS.org і ОЗ «Засульську ЗОШ І-ІІІ ст. - гімназію». Дана організація, зокрема, фінансувала відкриття в школі музейної зали присвячену Другій світовій війні, Засульській трагедії 16 жовтня 1941 року.


Організатори фонду Юлія та Ігор Корсунські сприяють популяризації інформації серед молоді про страшні наслідки Голокосту, зокрема і через екскурсійні поїздки. З 1 по 7 липня група екскурсоводів історико-краєзнавчого музею Посульського краю (Бабічев Ілля, Ткаченко Тетяна, Іщенко Світлана) разом з директором школи Савенковим А.О. у складі молодіжної групи з різних куточків країни під турботливою опікою родини Корсунських здійснили незабутню подорож по Україні.Така поїздка виявилася чудовою нагодою відвідати багато історично важливих місць, перш за все, місць розстрілу євреїв, найбільших спалахів Голокосту.


Першого дня ми мали змогу прогулятися вулицями столиці, познайомитись між собою, з’ясувати маршрут подорожі. Вже наступного ранку вирушили до Бабиного Яру, де було розстріляно близько 150 тисяч людей. У знак пам’яті загиблих було висаджено метасеквої. Не затримуючись, вирушили до Білої Церкви, де ознайомились із цікавим минулим цього славного міста. Там же відвідали мітинг з нагоди відкриття пам’ятного місця жертвам Голокосту, де представниками місцевої влади і громадськості були висаджені метасеквої. Потім вирушили до меморіалу у Фастові і залишились на ночівлю у Житомирі.


Третій день почався з міні-екскурсії до Кафедрального костелу Святої Софії у Житомирі. Потім група завітала в Бердичів, де відвідала головний католицький храм Босих Кармелітів, старий єврейський цвинтар, що бере свій початок ще із 17 століття та славиться різноманіттям надгробних каменів, та костьол Святої Варвари, де 2 березня 1850 року одружився із Евеліною Ганською відомий письменник – Оноре де Бальзак. Того ж дня учні мали чудову нагоду відвідати старовинний Меджибізький замок, будівництво якого розпочалося ще в 14 столітті!


Четвертого дня група відправилася до Хмельницького, де відвідала музей пам’яті жертв Голокосту, єврейський соціальний центр та меморіал загиблим під час єврейських погромів. Наступним, не менш вражаючим місцем, стало селище Сатанів, яке вразило однією із найгарніших синагог в Україні. В ній чудово поєдналися відреставрована частина і та, яка зберіглася ще з 16 століття!! Перекусивши, знову відправились в дорогу і вже ввечері були у Тернополі, де після екскурсії містом гайнули кататися на катері.


Нарешті група зупинилася у кінцевому місті подорожі – Львові. Екскурсія містом пролетіла досить швидко. Ці вузенькі вулички, місцеві легенди, давня історія міста захопили кожного присутнього. Трохи згодом відвідали сумне місце – Янівський табір смерті, де було вбито близько 100 тисяч людей. Останнього дня група завітала до невеличкого селища поблизу Львова – Жовква, яке було збудовано за принципом «ідеального європейського містечка» і назване на честь відомого польського державного і військового діяча – Станіслава Жолкевського. В останній день кожен відпочиваючий мав вдосталь вільного часу у Львові, тому учні опорного закладу разом із директором відвідали «блошиний» ринок, Львівську майстерню шоколаду, Італійський дворик, Високий Замок та декілька вражаючих архітектурних споруд, які проходять за програмою ЗНО: Вежу Корнякта, Церкву Трьох Святителей, Церкву Успіння Богородиці, Собор Святого Юра, Палац Потоцького. Для учнів це було чудовою нагодою підготуватися до зовнішнього незалежного оцінювання найкращим методом – побачити на власні очі.


Під час цієї поїздки ми жваво ділилися враженнями від почутого і побаченого, вшановували пам’ять жертв Голокосту. Поїздка перевершила всі сподівання і стала справжньою подією цього літа! Незважаючи на сумні теми, що часто доводилося обговорювати, всі залишилися задоволені і радісні, сповнені нових сил для наступного навчального року!


Учениця 11-Б класу, Ткаченко Тетяна

Поділитися:
Accessibility menu
Contrast settings
Rozmiar czcionki
Letter spacing
Line height
Obrazki
Font
Reset the settings