Перша невідкладна медична допомога

У рамках проведення військово-польових зборів для учнів 10-11 класів було організовано навчання з надання першої невідкладної допомоги за сприяння медичної сестри школи – Оніщенко Наталії Григорівни. Випускник школи Василенко Микола Миколайович, фельдшер Київської реанімаційно-екстреної медичної допомоги, провів цікавий тренінг, під час якого старшокласники вчилися вправно і швидко надавати долікарську допомогу потерпілим.


Просте питання: скільки разів вибачили людину, що лежить на вулиці? На жаль, перша думка більшості - п'яний або бомж. Хоча при раптовій зупинці серця, яка нині є лідером серед причин смертності в багатьох країнах світу, ознаки ті ж самі – людина просто лежить. Але часу, щоб її врятувати, дуже мало. Якщо душа болить за того, хто лежить та дихає, допомогти дуже просто - перевернути, щоб не задихнувся. Долікарська допомога, що надається людьми, які не мають спеціальної медичної підготовки, полягає в застосуванні найпростіших засобів на місці події до прибуття медичного працівника. Від того, наскільки своєчасно і грамотно надано першу допомогу, багато в чому залежать результати подальшої невідкладної лікарської допомоги, подальшого лікування, а в ряді випадків і життя потерпілого.


У рамках тренінгу присутні дізнались, як надати першу допомогу при втраті свідомості, кровотечах, як провести серцево-легеневу реанімацію та вивчили алгоритм дій при наданні першої допомоги. Учні з цікавістю сприймали нові знання . На тренінгу були присутні і вчителі закладу. Всі вони мають педагогічну освіту і , звичайно ж, деякі знання про здоров’я дітей, про травми, яких школярі можуть зазнати під час занять. Але і знання, і навички потребують періодичного оновлення. І якщо отримати теоретичні знання зараз не проблема (інформації є скільки завгодно), то практичні навички слід здобувати під керівництвом фахівців. Тим більше, коли йдеться про здоров’я. Після тренінгу залишилися дуже яскраві, позитивні враження, а найголовніше - навички, мета яких не розгубитися, не нашкодити і правильно допомогти, а можливо, і врятувати чиєсь життя. Хочеться вірити, що не знадобиться, але в нинішніх умовах з цими знаннями впевненіше себе почуваєш.

Поділитися:
Accessibility menu
Contrast settings
Rozmiar czcionki
Letter spacing
Line height
Obrazki
Font
Reset the settings