Осередок формування національної свідомості

Сьогодні Україна переживає найбільше випробування в своїй новітній історії - збройну боротьбу за незалежність та територіальну цілісність. У цій війні ми вже маємо загиблих і поранених, проте маємо і першу історичну перемогу - згуртовану націю, яка готова боротися за свої національні та політичні права. Відтак, перед державою відкриваються унікальні можливості для швидкого згуртування громадян довкола ідеї збереження державності, примноження її сил, матеріальних та духовних багатств.


Історико-краєзнавчий музей «Історія Посульського краю» (керівник А.О.Савенков) – відкритий лист із минулого в майбутнє. Він є осередком не тільки освіти, а й виховання, тому що сприяє вихованню в молодого покоління національної свідомості, патріотизму, любові до рідного краю, свого народу, забезпечує духовну єдність поколінь і призначений збереженню та вивченню матеріальної і духовної культури.


У музеї діють дві групи екскурсоводів, які проводять екскурсії як для учнів закладу, так і для жителів громади. До річниці визволення Лубенщини від німецько-фашистських загарбників були проведені екскурсії для учнів7,9 класів та жителів громади; до Дня захисника та захисниць – для учнів 5,11 класів, до річниці трагедії – для учнів 10 класів та жителів громади.


За час існування музею схвальні відгуки про його роботу залишили представники Америки, Данії, Норвегії, Ізраїлю, жителі багатьох куточків України (Сум, Харкова, Чернігова, Полтави).


Проведені виховні заходи мають стати поштовхом до подальшої роботи з об’єднання учнів, педагогів, батьків довкола спільної цінності – територіальної цілісності держави, згуртованості суспільства, розв’язання проблем шляхом діалогу.


Будуть змінюватися часи, школа вирішуватиме нові завдання, проте актуальною є і буде одна проблема – виховання громадянина України, який знає і пам’ятає свій рід, материнську мову, цінує минуле і буде гідно творити майбутнє.
Поділитися:
Accessibility menu
Contrast settings
Rozmiar czcionki
Letter spacing
Line height
Obrazki
Font
Reset the settings