День Соборності України

22 січня 2022 року в Україні відзначають одне з найважливіших державних свят, роль якого в історії країни важко переоцінити, – День Соборності України.


Офіційно святкувати День соборності почали лише у 1999 році. Щорічно в цей день відзначають важливу історичну подію, що відбулася в 1919 році – проголошення Акту злуки Української народної республіки і Західноукраїнської народної республіки. Також цього дня згадують підписання Четвертого Універсалу Центральної Ради. Це сталося роком раніше – 22 січня 1918 року. Цим документом проголошувалася повна незалежність УНР.


Оскільки це свято пов’язане з процесом об’єднання українських земель, заходи, що проводяться 22 січня, покликані відобразити саме його. Мабуть, найбільш знаковий з таких відбувся в 1990 році і отримав назву «Живий ланцюг». Тоді люди вишикувалися «ланцюгом» від Києва до Львова та Івано-Франківська. За різними оцінками, участь у такій акції взяли до трьох мільйонів людей.


Учні 8-А класу (які сьогодні навчаються дистанційно) разом з класним керівником Ларисою Деркач створили ролик, приурочений цьому дню. Години спілкування, бесіди, віртуальні подорожі пройшли у всіх класах ліцею.


День Соборності України – день, який символізує єдність земель України. Це одне з найважливіших свят нашої країни, яке підкреслює, що ми всі – це один народ і ніякі рубежі не зможуть нас розділити.


Вітаємо всіх українців з Днем Соборності!


Бажаємо зберігати силу духу, бадьорість і оптимізм. Нехай у кожній родині панує мир і спокій, любов і взаєморозуміння!

Поділитися:
Accessibility menu
Contrast settings
Rozmiar czcionki
Letter spacing
Line height
Obrazki
Font
Reset the settings